Za krásou tatranských plies

Autor: Ján Serbák | 17.9.2020 o 12:03 | (upravené 17.9.2020 o 18:18) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  734x

V utorok sme sa za nádherného počasia vybrali na okružnú túru na rozhraní Vysokých a Belianských Tatier. Od Kežmarských Žľabov Dolinou siedmich prameňov k chate Plesnivec a po úbočí Belianskych Tatier k Veľkému Bielemu plesu.

Na rázcesti Čierna voda sme stretli prvých turistov a tak sme ich poprosili o prvé foto celej našej skupiny. Z Michaloviec sme vyštartovali na dvoch autách o šiestej ráno a o trištvrte na deväť sme vyrážali na vyše deväťhodinovú túru z Kežmarských Žľabov. Z rázcestia Čierna voda sme vystúpili po žltej turistickej značke, vedúcej lesnou cestou Dolinou siedmich prameňov k chate Plesnivec pod Skalnými vrátami.

Po krátkej prestávke sme pokračovali strmým lesným chodníkom smerom k Veľkému bielemu plesu. Z lesa sme vyšli na nádhernú lúku s veľmi peknými výhľadmi na Belianske Tatry a netradičným výhľadom na Vysoké Tatry.

Od Veľkého bieleho plesa sme si odbehli na Kopské sedlo (1750 m n.m.), z neho bol prekrásny výhľad na niekoľko plies v Doline Bielych plies. Na druhej strane výhľad na západný hrebeň Belianskych Tatier. 

Po návrate k Veľkému bielemu plesu sme pokračovali popri Trojrohom plese k Zelenému plesu s výhľadom na blízku Jastrabiu vežu a Jahňací štít..

Na chate pri Zelenom plese bol veľký nával turistov, tak sme sa tam dlho nezdržiavali a pobrali sme sa po chodníku smerom k Veľkej Svišťovke k Čiernemu plesu.

Nastal čas na návrat, chodník k Bielej vode bol nepríjemný, plný pohyblivých kameňov. K autám na Kežmarských Žľaboch sme došli po osemnástej hodine, ešte pred zotmením.

Foto: Miloslav Tokár, Cyril Kríž, Ján Serbák 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?