Ľadové sochy na Hrebienku

Autor: Ján Serbák | 28.1.2020 o 9:06 | (upravené 28.1.2020 o 11:52) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  3109x

Pred týždňom v utorok som sa bol pozrieť na výsledok Tatry Ice Master 2020. Bol tam už menší nával zvedavcov, ako cez víkend, počas ktorého sochy tvorili. Ľadové sochy boli nádherné a vďaka mrazu ešte nepoškodené.

Tatry Ice Master je medzinárodná súťaž v ľadovom sochárstve, ktorá sa na Hrebienku vo Vysokých Tatrách koná od roku 2013. V súťaži bojujú o prvenstvo najlepší ľadoví sochári z celého sveta, aj preto si súťaž získala povesť neoficiálnych majstrovstiev sveta v tesaní ľadových sôch. Ľadosochárov obdivujem od začiatku ich pôsobenia na tatranskom Hrebienku. Prvých ročníkov januárových medzinárodných súťaží Tatry Ice Master som sa zúčastnil naživo, pre veľký nával divákov už radšej chodím až po ich skončení. Bol som sa pozrieť aj na všetky ľadové chrámy, ktoré sa budujú už začiatkom decembra, v tejto zimnej sezóne bol otvorený Tatranský dóm už 22. novembra 2019.

Najprv som si pozrel ľadové sochy pod holým nebom. Vybral som len fotky tých, ktoré sa mi najviac páčili. 

Časť sôch sa umiestňuje od roku 2017 v novopostavenej klimatizovanej kupolovitej hale vedľa Tatranského dómu. 10 dvojčlenných tímov tohto roku postavilo 35 ľadových sôch. V priestore medzi vonkajšími sochami a kupolami je niekoľko nesúťažných ľadových výtvorov.

Zašiel som sa pozrieť aj pod druhú kupolu na Tatranský dóm, ktorý som už videl začiatkom decembra. Nič sa tam nezmenilo, klimatizácia funguje perfektne. 

Tatranský dóm v štýle Notre Dame stráži drevený Quasimodo.

Foto: Ján Serbák a Milan Janák

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.


Už ste čítali?