Migranti zaplavujú Európu

Autor: Ján Serbák | 23.8.2015 o 14:23 | (upravené 23.9.2015 o 5:52) Karma článku: 10,44 | Prečítané:  2395x

V posledných mesiacoch pozorne sledujem všetky informácie o novodobom sťahovaní národov. Sme svedkami prvej fázy zániku starej dobrej Európy a jej prerodu na Islamský štát.

Po zvrhnutí Kaddáfiho nemá kto krotiť africké vášne, rozsiahle púšte poskytujú islamským teroristom voľné pole pôsobnosti. Pri súčasnom návale migrantov nemá Islamský štát problém vysielať do Európy svojich dobre vycvičených útočníkov, zamaskovaných medzi utečencami. Ústretová migračná politika Európskej únie tomuto vývoju len napomáha. Ešte pred pár rokmi sme boli svedkami budovania schengenskej hranice, talianske a grécke pobrežné vody už schengenskou hranicou nie sú? Záchranné lode už nelovia afrických utečencov z potápajúcich sa preťažených plavidiel len v európskych pobrežných vodách, ale aj v blízkosti afrických brehov. A nevracajú ich späť do Afriky, ale privážajú do vzdialenejšej Európy. 

Nával migrantov do Európy nadobúda šialené rozmery. Dve až tri tisícky utečencov denne najmä zo Sýrie a Afganistanu prechádza maličkým Macedónskom z Grécka do Srbska. Macedónska vláda vyhlásila vo štvrtok v pohraničnej oblasti s Gréckom stav núdze a zapojila do riešenia situácie armádu. Tisíce migrantov však prerazilo kordóny policajtov a vojakov a tak to Macedónsko vzdalo. Začali vypravovať mimoriadne vlaky a autobusy na hranice so Srbskom, aby sa migranti v Macedónsku zdržali čo najkratšie. Macedónsko sa stalo hlavnou tranzitnou krajinou migrantov cez Grécko do bohatších krajín Európy. 

Na migrantoch sa priživuje množstvo prevádzačov. Podľa údajov v médiach sa poplatky prevádzačom za presun migrantov či už z Afriky, alebo Ázie pohybujú v tisíckach eur. Neviem pochopiť, odkiaľ títo ubiedení ľudia na svoju strastiplnú púť tie tisícky eur berú. Ponúkajú sa len dve možnosti. Buď sú migranti z najlepšie situovaných rodín, ktoré sa im na cestu poskladajú, alebo im tie financie poskytujú nejaké temné sily, ktoré chcú zničiť súčasnú Európu. 

Kým vedenie Európskej únie aj väčšina národných vlád otvára migrantom dvere dokorán, väčšine obyvateľov Európy sa toto multikulturálne obohatenie nepáči, čoraz častejšie sa ozývajú protesty proti takejto politike EU. Prejavuje sa to aj v diskusiach k článkom o migrantoch, kde sa okrem ojedinelých hlasov aktivistov ľuskoprávnych organizácii pozitívne ohlasy takmer nevyskytujú. Na záver doslovne citujem príspevok diskutéra s pseudonymom Skunk z nočnej diskusie pod článkom v Topkách:

"Drahí cestujúci! Vážime si toho, že ste sa rozhodli využiť služby našej cestovnej kancelarie. Naša spoločnosť je mladá ale dynamický sa rozvijajuca, s rastucim počtom spokojných zakazníkov. Ja ako delegat našej cestovky, ktorý mam vas na starosti sa vam pokúsim v skratke priblížiť, čo vas čaká a čo vas neminie. Ako už dobre viete naša cestovná kancelaria sa volá EUROPA TOUR a špecializujeme na na socialnu turistiku. Zaplatili ste si nemalé peniaze od 5000 eur hore a my vam za to ponukame tie najlepšie služby aké môže niekto ponuknuť. Takže následovný program v skratke:
8:00 vyplavanie od afrických brehov.
9:00 približne 80 km od brehu zavolame našej spolupartnerskej talianskej socialno-demokratickej vlade, že je čas.
11:00 približne o tejto hodine si vas vyzdvihne talianské socialno-demokratické namornictvo so všetkým čo k tomu patrí, t.j. 6500 eur na emigranta, švedské stoly a dalšie prekvapenia pre vas. 
14:00 priplavanie na talianskú pevninu.

Ale tu sa naše služby nekončia. Naša cestovka EUROPA TOUR si veľmi váži, že ste využili naše nie lacné služby a ako protihodnutu vam garantujeme následovné :
- Doživotné socialné davky.
- Garancia nemusieť pracovať až do dôchodkového veku.
- Doživotné preplacanie vašho najmu v tých najvychytenejších lokalitach, v socialno-demokratickom Nórsku vám dokonca zabezpečíme domy.
- Rodinné prídavky na každé dieťa minimalne 180 eur na každé jedno dieťa a mesiac.
- Bezplatnú špičkovú zdravotnú starostlivosť pre celú vašu rodinu. Samozrejmosťou je bezplatné školstvo, vratane vysokej školy pre vaše deti.
- A množstvo dalších a dalšich socialných výhod, ktoré tu teraz nebudem vymenuvavať pre kratkosť času.

A ako to všetko vie naša cestovka zabezpečiť. Jednoducho ako jednička na trhu ma naša cestovka podpísané množstvo zmluv s takmer všetkými europskými socialno-demokratickými stranami jak na celoštatnej, tak na lokalnej urovni. Naša spolupraca s nimi je veľmi plodná a to doslova. Oni našim cestujucim zabezpečujú vysoký socialný štandard a my im zabezpečujeme nových voličov. Je to obojstranne výhodná spolupraca. Najnovšie sme zriadili naše detašované pracoviska v Litve, Estonsku a na Slovensku. V každej krajine ma naša cestovka svojho externeho spolupracovníka, ktorý koordinuje vzajomnú súčinnosť medzi našou EUROPA TOUR a jednotlivými socialno-demokratickými vladami. Spokojnosť našim cteným zakazníkom vieme zabezpečiť do troch hodín (8:00-11:00 ), zazraky do polroka (doživotné socialné davky ). A ešte naše odporučania: snažte sa mať minimalne 10 deti, zoberte si so sebou na socialný výlet okrem svojich rodičov aj prarodičov a ked je to technický možné tak aj praprarodičov. Napríklad socialno-demokratická vlada Rakuska doplaca každému dôchodcovi, ktorý ma na území Rakuska trvalý pobyt minimalne 5 rokov a ma menší dôchodok ako je rakúska minimalna mzda, ktorá činí 850 eur, tak ked tento dôchodca ma africký dôchodok 50 eur, tak Rakusko doplaca tomuto dôchodcovi ešte 800 eur aj ked tento dôchodca v Rakusku nikdy nepracoval a pre manželov dôchodcov je to ešte výhodnejšie, lebo im spolu doplaca rozdiel až do 1300 eur.

Nemam teraz viac času konkretizovať dalšie socialné výhody socialno-demokratickej Europy, lebo by to bol dlhý roman a ja už vidím v diaľke sa k nam približovať našu partnerskú socialno demokratickú taliansku vojenskú lod, ktorá si vas vyzdvihne a odvezie vas na pevninu Talianska, presne podľa dohody. Takže moja uloha delegata je splnená, prajem vam plodné nasledujuce dni a ešte raz, nezabudnite na motto našej cestovky, ktoré znie : čím viac deti, tým vyšší štandard s pozdravom „ Europa zdar „. A aby som nezabudol. Ked sa vas reporteri rôznych tlačových medií budu pýtať, že prečo utekate do Europy, tak nie že sa priznate, že kôli socialno-demokratickým istotam. Vymyslite si niečo iné."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?