Búranie na Luníku IX pokračuje: Ľudí je viac, bytov menej

Autor: Ján Serbák | 9.12.2010 o 11:16 | Karma článku: 10,28 | Prečítané:  1811x

Článok Mikuláša Jesenského s týmto názvom je najčítanejším článkom v dnešnom východosloveskom Korzári. Tentoraz búrajú unimobunky s 10 jednoizbovými bytmi, búracie práce budú vraj stáť 28 000 eur. 8 rodín presťahovali do voľných bytov na sídlisku, 2 rodiny zostali bez strechy nad hlavou.

Za posledné 3 roky sa zbúrali pre narušenú statiku už 3 paneláky. Z pôvodných 665 bytov zostalo na sídlisku 528, počet obyvateľov však neustále rastie. Kým v roku 2005 tu žilo  oficiálne 4400 obyvateľov a približne 900 neprihlásených, tohto roku evidujú na miestnom úrade 6359 ľudí s trvalým pobytom a podľa odhadu ďalších 3500 obyvateľov tu žije načierno. Podľa týchto údajov žije v jednom byte priemerne 19 ľudí. Je pre mňa záhadou, skadiaľ sa berú na Luníku IX tie voľné byty, veď po každej asanácii sa z tlače dozviem, že väčšine rodín z asanovaných bytov pridelili voľné byty na tom istom sídlisku.

Na fotografiach k článku sú bágrom pováľané drevené unimobunky a množstvo Cigánov, odvážajúcich drevo zo zbúraniska na spálenie v pieckach a železo do zberných surovín. Absolútne nechápem, začo chce mesto vyúčtovať tých 28 000 eur na búracie práce, veď tomu bagristovi nemohlo trvať povalenie tých 10 schátraných unimobuniek dlhšie, ako 3 hodiny. Jedine, že by to bolo tak, ako píše jeden z diskutérov pod predmetným článkom v Korzári: Myslíš, ze bude treba niečo odvážať? Však už na fotkách vidno, ako hneď nastúpila "recyklačna čata". Možno tých 28 tisíc stála ochrana bagra a bagristu pred zrecyklovaním.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.


Už ste čítali?