Luník IX – Pomoc

Autor: Ján Serbák | 10.4.2010 o 8:48 | (upravené 11.4.2010 o 6:13) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1889x

Toto je názov novej zbierky, ktorú zo zúfalstva a obáv z bankrotu vyhlásil v Medzinárodný deň Rómov Bytový podnik mesta Košice. Ako sme sa dozvedeli na tlačovej konferencii od konateľa BPMK Gabriela Hrabovského, z celkového počtu 548 bytov na Luniku IX je poškodených 498, z nich 250 veľmi vážne. Na opravy treba vyše 22 miliónov eur.

"Nejde pri tom o stav, spôsobený dlhodobým užívaním bytov, ale ich obyvateľmi", povedal Hrabovský. "Ničia veci ako celok, načierno odoberajú vodu, elektrinu, aj plyn. Naši technici pri kontrole bytu na Luníku IX zistili, že úplne rozžeravený drôt s elektrinou je zapojený priamo na rozvod plynu. Hrozil výbuch, technici preto odtiaľ utiekli. Vyzerá to tak, že 192 užívateľov plynu na sídlisku asi od neho odpojíme. Odborníci žasnú nad spôsobmi, ako sa dokážu niektorí nájomníci pripojiť nelegálne na rozvody elektriny."

Dozvedeli sme sa, že BPMK už musel zobrať aj úvery z bánk, stále vraj totiž hrozí, že kvôli dlžobám Luníka IX  (okolo 6 miliónov eur) skončí podnik v konkurze. Jedným z najväčších problémov sú obrovské dlhy za vodu, ktorej spotreba na Luníku IX na obyvateľa je až deväťnásobne vyššia, ako v meste Košice. Dlžníkom - chlapom ponúkli prácu za jedlo a odpracovanie časti dlhu, na druhý deň však neprišiel ani jeden, poslali namiesto seba ženy.

Na otázku novinára, aký úspech bude podľa neho mať zbierka, konateľ BPMK odpovedal, že to nevedia odhadnúť, on osobne prispeje symbolicky jedným eurom. Tak čo poviete, prispejete aj vy? Ja určite nie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.


Už ste čítali?